عزیز، درود!
انتخاب شهر
نیازمندیهای لوکوپوک
تخته سیاه
درد دل ها
مدیریت ارتباط با مشتریان
پنل پیامک لوکوپوک
تصاویر
دفترک
طراحی وب سایت
نیازمندیهای لوکوپوک
مسابقات تخته سیاه
باغ ملک

سنجاق: طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه در شیشه‌ای

(1400 آبان 15)

اگر می‌خواهید حال و هوایی تازه به آشپزخانه‌تان ببخشید، حتماً نیاز نیست که کل آشپزخانه را دوباره رنگ و یا کابینت‌ها را تعویض کنید. می‌توانید ایده‌هایی کم هزینه‌تر را پیاده کنید؛ مثلاً کل درب کابینت و یا قسمتی از آن را شیشه‌ای کنید. شیشه‌ای کردن درب کابینت می‌تواند به دلباز کردن محیط آشپزخانه کمک کند بدون اینکه نیازی به صرف هزینه‌های گزاف باشد. اضافه کردن شیشه به درب کابینت، یکی از ساده‌ترین و جذاب‌ترین ایده‌ها برای تغییر دکوراسیون و حال و هوای آشپزخانه است. حتی نیازی هم نیست که تمام کابینت‌ها را شیشه‌ای کنید و فقط کافی است یک یا دو کابینتی را که بیش از بقیه در معرض دید هستند، تغییر دهید. در ادامه شما را با چند ایدۀ نو در این مورد آشنا می‌کنیم.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید در قدم اول می‌توانید هزینه طراحی کابینت را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال کابینت ساز در تهران باشید می‌توانید درخواست طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار سنجاق صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

بسیاری از افراد علاقه دارند که تنها قسمتی از درب‌های کابینت آشپزخانه‌شان را شیشه‌ای کنند. البته گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد مثلاً می‌توانید کابینت‌های جدید را خریداری کنید که روی درب آن‌ها از قبل شیشه کار شده است. هم چنین اگر دستی در کارهای فنی دارید و می‌خواهید زیاد به خرج نیفتید، می‌توانید خودتان به کابینت‌های قدیمی آشپزخانه، شیشه اضافه کنید. این کار در ابتدا ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد؛ جدا کردن درب کابینت، بریدن قسمتی از درب، اضافه کردن شیشه به آن و سپس جا انداختن درب. امّا با کمی صبر و تلاش و جست و جو در اینترنت، می‌توانید از پس این کار برآیید.

همانطور که اشاره شد، یکی دیگر از گزینه‌ها، خرید کابینت‌هایی با درب شیشه به صورت آماده است. در این صورت نیازی به صرف وقت و انجام دادن کارهای اضافی ندارید.

 

از چه نوع شیشه‌هایی می‌توان در طراحی و ساخت کابینت استفاده کرد؟

https://lh5.googleusercontent.com/GXuVC3ZMhrb3ZYfR93Mph53XeBCrvlq6K6VRu56NvBxu5HAacIN-YX10e2t3scbk3manD3OPqrOo47QLB8Q28TI0elp6P5XqELX1NQjyAlii-8ziJAWiSnmwAEPbFs5mDYix8YY

قبل از شروع به کار، بایستی نوع شیشه را انتخاب کنید. می‌توانید از انواع شیشه‌های رنگی و طراحی شده با توجه به سلیقۀ خود استفاده کنید و ظاهری نو و جذاب به آشپزخانه ببخشید.

پلکسی گلاس نیز یک انتخاب اقتصادی و مقرون به صرفه به شمار می‌آید. کار کردن با پلکسی گلاس آسان‌تر از شیشه‌های معمولی است و تنوع رنگ و طرح آن‌ها نیز بیشتر است. پلکسی گلاس در بازار موجود است و می‌توانید به راحتی آن‌ها را تهیه و استفاده کنید. فقط دقت کنید که قبل از خرید، اندازه گیری‌های لازم را انجام داده باشید.

 

استفاده از قاب‌های چوبی دز ساخت کابینت آشپزخانه:

https://lh4.googleusercontent.com/gAu1vFWXuEITrO2Pf4q3qzzZoCbeMJcZwWqJpGSb-AbTMCwq1zTUGrCuh-IjcrLflJT_1Y6XcBgHx_qoOxWFFpr7WwsnwbPOut4Z9KZcJebzKUDJO9aZ-9VDPfrUsavkqJBRr6E

استفاده از چارچوب‌های چوبی دور شیشه، ظاهری زیباتر به آشپزخانه می‌بخشد. بدین منظور، قطعات چوبی به اندازۀ شیشه برش دهید و با استفاده از بتونه سیلیکونی روی سطح بچسبانید.

 

نتیجه گیری:

https://lh5.googleusercontent.com/tsDFfPlEAOT3ri8LJxqIp-z2V-PdXoDaudxgxWvKGpsF8PEAl0FZ-jw1kgx3NlHpE9XC0BynimRQmSRPv1rcJN0jZDd6XmQHXPb5AGc-_RGpFVPSz_ra1juJyReaZUoQ000F2C4

همانطور که دیدید، استفاده از شیشه در ساختمان کابینت، می‌تواند ظاهر آشپزخانۀ شما را به کلی تغییر دهد. شما با استفاده از گزینه‌های مختلف نظیر شیشه‌های رنگی، طراحی شده و پلکسی گلاس می‌توانید خلاقیت به خرج دهید و آشپزخانه‌ای زیبا و منحصر به فرد داشته باشید.

شما هیچ آگهی را در لیست علاقه مندی های خود ذخیره نکرده اید..